«Ловець сміття» вперше прибрав частину пластику з Великої тихоокеанської сміттєвої плями (фото)

Фото: twitter.com/BoyanSlat Об этом сообщает 0412ua.com со ссылкой на СМИ.Пристрій для збирання океанського сміття вперше прибрав частину пластику з Великої тихоокеанської сміттєвої плями, повідомляє нідерландська компанія-розробник Ocean Cleanup.

Трал завдовжки 600 метрів обладнано сенсорами та передавачами, за допомогою яких можна регулювати систему. Він занурюється на глибину не більш як три метри, що, на думку винахідників, дозволяє прибрати сміття, не стривоживши морських мешканців.

Фото: theoceancleanup.comПристрій здатний зібрати як великі обсяги пластику – такі як риболовні тенета вагою у тонну – так і мікрочастинки діаметром в один міліметр.

Зібраний пластик складають на судно-траулер, яке раз на кілька місяців доправлятиме сміття на берег для подальшої переробки. Так, зібраний зараз пластик привезуть на сушу у грудні.

Фото: theoceancleanup.comЩороку в океані губляться близько 600-800 тисяч тонн риболовного приладдя. Ще близько восьми тонн пластикового сміття потрапляє з пляжів.

Велика тихоокеанська сміттєва пляма – це водоверть сміття у північній частині Тихого океану. Тут сконцентровано щільні масиви пластику та інших відходів. Пляма займає понад 8% площі океану і за розмірами перевищує територію України. Шар сміття в середньому дорівнює 30 метрам.

Близько 99% сміття у Великій тихоокеанській сміттєвій плямі складає пластик.

Розташування плями. Інфографіка: theoceancleanup.comУ разі повноцінної роботи системи винахідники планують прибирати половину Великої тихоокеанської сміттєвої плями що п’ять років.

Нагадаємо, американський дизайнер пропонує розташувати посеред Великої тихоокеанської сміттєвої плями сміттєпереробну станцію-хмарочос.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/10/07/lovets-smittya-vpershe-prybrav-chastynu-plastyku-z-velykoyi-tyhookeanskoyi-smittyevoyi-plyamy-foto/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя